İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ

15 Temmuz, milletimizin demokrasiye ve vatanına sevdasının bu topraklara vurulmuş mührüdür. Devletimizin bekası, yarınlarımızın güvencesi için aziz milletimizin ortaya koyduğu kararlı mücadeledir.

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Türk demokrasisini hedef alan hain girişimi, Türk halkının demokrasiyi ve seçilmiş iradeyi korumak için gösterdiği destansı direnişi, geçmişinden güç alarak geleceğe yürüyen bir milletin evlatlarının esareti ve vesayeti asla kabul etmeyeceğinin apaçık tezahürüdür.

Bundan yedi yıl önce birlik ve beraberliğimize, demokrasimize, vatanımıza kasteden bütün odaklara karşı milletimiz, azim ve kararlılıkla bir kahramanlık destanı yazmıştır. Bu destan, birlik beraberlik ruhuyla omuz omuza verdiğimiz mücadeleyle güçlü ve tam bağımsız Türkiye idealimizden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimizin tüm dünyaya haykırışıdır.

Bizler de, demokrasisine sahip çıkan, milli iradenin gücüne inanan nesiller yetiştirme sorumluluğumuzun bilincindeyiz. '15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Bilincini' milli ve manevi şuurla güçlendirmeye devam edeceğiz. 

Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi ve vatanı için mücadele eden ülkemizin bütün fertlerini saygıyla selamlıyorum.

Necati YENER

Esenyurt İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.