İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

 

         İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

"15 Temmuz; vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği bir destanın yıl dönümüdür. Demokrasi adına vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen bu mücadelenin anma günü olan Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 6. yıl dönümünü milletçe, birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

            15 Temmuz, iç ve dış şer odaklarının vatanımızın bütünlüğüne ve milletimizin birliğine yönelik emellerinden; topraklarımızı, özgürlüğümüzü ve egemenliğimizi ele geçirmeye dönük beyhude gayretlerden asla vazgeçilmediklerinin vazgeçmeyeceklerinin en somut göstergesidir. Nitekim ülkemizde ve bölgemizde 15 Temmuz öncesi ve sonrasında yaşanan gelişmeler, ortaya çıkan karanlık planlar, bu gerçeği bize unutturmamakta, içerden ve dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı bizi daima diri tutmaktadır. Türk milleti, ecdadından aldığı güç ve engin ferasetiyle Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, milli irademizi yok etmek ve hürriyetimizi elimizden almak isteyenlere karşı, istiklâl ve istikbâline sahip çıkacak, daha güçlü bir Türkiye şiarıyla dünyanın sayılı devletlerinden birisi olma hedefine emin adımlarla ilerleyecektir.

Tarih boyunca birçok destana tanıklık etmiş bu topraklar, 15 Temmuzda bunun bir yenisini daha yaşamıştır. Ne mutlu milletimize ki geçmişte olduğu gibi günümüzde de şer odaklarının kötü emelleri bir kez daha sonuçsuz kalmıştır. Hainlerin karşısında 7'den 77'ye çocuğu, genci, kadını ve erkeğiyle bu şerefli mücadelede vatanını savunan büyük milletimiz iman dolu yüreği, sarsılmaz cesareti, birlik ve beraberliğiyle bir demokrasi destanı yazmıştır. Onun için diyoruz ki 15 Temmuz gecesindeki demokrasi ve vatana sahip çıkma duygusunun her yıl yenilenmesi, hatırlanması ve unutulmaması önemlidir.

Milli birlik ve beraberliğimizin en güzel izahı olan 15 Temmuz ruhunu yaşamak, yaşatmak ve bu ruhu gelecek kuşaklara aktarmak milletimizin her bir ferdinin en büyük sorumluluklarından biridir. İnanıyoruz ki üzerinde yaşadığımız bu zorlu coğrafyada var olabilmek ve büyüyüp gelişebilmek için şanlı mazimizi kendine rehber edinerek geleceğe sağlam adımlarla yürüyecek bir nesle sahibiz. 15 Temmuz ruhunu, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarma yükümlüğünü biz eğitimciler hiçbir zaman ihmal etmeyeceğiz.

Bu mücadelede canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizin bizlere bıraktıkları en büyük miras ise bu cennet topraklardır. Bizler de bu mirasa en iyi şekilde sahip çıkabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, içeriden ve dışarıdan istiklalimize kastedenlere fırsat vermemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar daim olması ve ülkemizin bu tür ihanetlerle bir daha karşılaşmaması dileğiyle, 15 Temmuz gecesi devletimizin bekası için canlarını feda ederek şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum." 

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.