İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitleri Anma günü,  ilçemiz Kıraç Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programla Şehit Erol Olçok Kültür Merkezinde kutlandı. Kutlama programına Esenyurt Kaymakamı Sayın Dr. Vural Karagül, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü Hakan Becel, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İrfan Küçükfiliz, kurum müdürlerimiz ve çok sayıda öğrenci/velimiz katıldı.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

 Çanakkale Savaşı, I. Dünya Savaşı sırasında 1915–1916 yılları arasında GelibolunYarımadasında Osmanlı İmparatorluğu’nun İtilaf Devletleri’ne karşı galip gelmesiyle sonuçlanmış ve tüm dünyanın hayranlıkla baktığı bir destan olmuştur. Kahraman Türk ordusunun Çanakkale Cephesi´nde verdiği mücadele yalnızca Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkileyecek derecedeydi. Bu cephede alınan galibiyet dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş ve yüce Türk milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kere daha gözler önüne sermiştir.

Tören programı açılış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Çanakkale Şehitleri ile birlikte tüm şehitlerimizin anısına Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi Okul Müdürü Burç Dermanlı´nın konuşması ile program devam etti. Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe´nin protokol konuşmasından sonra Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı ´Çanakkale Geçilmez´ isimli oratoryosu sergilendi. Coşkulu anların yaşandığı törende birçok seyirci sahnelenen oyunların etkisi ile gözyaşlarına hâkim olamadı. Yoğun bir katılımın olduğu tören programı, protokolün değerli üyelerinin de katılımıyla hatıra fotoğrafı çekimleri ile sona erdi.

 

 

 

18-03-2019

18-03-201918-03-201918-03-2019

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.