İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

Çanakkale; zafer elde etmek için sadece maddi imkanların yeterli olmadığını, zafer için imanla çarpan yüreklere, istiklal için atan kalplere, azim ve kararlılık dolu gönüllere ihtiyaç olduğunu gösteren bir derstir.

Milletimizin yakın zamanda üst üste yaşadığı afetlerin üstesinden gelmek için gösterdiği fedakarlık ve dayanışma bilinci, milletimizin 18 Mart ruhunu derununda muhafaza ettiğini göstermiştir. Çanakkale, milletçe aynı manevi duygular etrafında kenetlendiğimizde; azim, sabır ve sebatla mücadele ettiğimizde bütün zorlukların üstesinden gelebileceğimizin tarihten bir örneğidir.

Çanakkale'de mukaddesatımız uğrunda can vermeyi en büyük şeref sayan istiklal mücadelesinin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Geçmişten bugüne vatanımız, milletimiz, istiklalimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimize ve ahirete irtihal eden gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Necati YENER

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.