İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENİ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENİ

 

İlçemizde 19 Eylül Gaziler Günü Çelenk sunma Töreni ve Anma Programıyla Kutlandı,

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Çelenk Sunum töreni sonrasında Esenyurt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda 19 Eylül Gaziler Günü programı gerçekleştirildi.

Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda Çelenk Sunma Törenine Esenyurt Kaymakamımız Sayın Dr. Vural KARAGÜL, Garnizon Komutanlığını temsilen Hava Tabip Albay Hasret TOPAÇ, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk ÖZDEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER, Esenyurt Muharip Gaziler Derneği Esenyurt temsilcisi İsmail KALAYCIOĞLU, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının  Temsilcileri, Gazilerimiz ve şehit yakınları ile çok sayıda vatandaşımız katıldı. 

Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla sona erdi. Çelenk Sunum töreni sonrasında Esenyurt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda 19 Eylül Gaziler Günü programı icra edildi. Program Saygı Duruşu, İstiklal Marşımızın okunması, Kur'an-ı Kerim Tilaveti, Protokol konuşmaları, Oğul şiirinin okunması, gazilerimiz adına Esenyurt Muharip Gaziler Derneği Esenyurt temsilcisi İsmail KALAYCIOĞLU'nun konuşması, Esenyurt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ilahi korosunun sunumu ve Esenyurt Kaymakamımız Sayın Dr. Vural KARAGÜL tarafından gazilerimiz adına Esenyurt Muharip Gaziler Derneği Esenyurt temsilcisi İsmail KALAYCI'ya hediye takdimi ile sona erdi.

 

İlçe Müdürümüz Sayın Necati YENER Gaziler günü ile ilgili mesajında; 

     Değerli Mesai Arkadaşlarım, sevgili öğrenciler, saygıdeğer veliler,

Aziz milletimiz için şehitlik ve gazilik ünvanları hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar büyük ve önemli bir onur kaynağıdır.

"Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum" anlayışıyla istiklal ve istikbaline sahip çıkan, her karışını asil kanlarıyla sulayarak bu toprakları bize vatan yapan Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarıyla dolu şanlı bir tarihe sahip büyük bir milletiz.

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır.

Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, hür ve müstakil yaşamasını sağlamıştır.

Çanakkale'de düşmana geçit vermeyen, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, son olarak da 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde, canları pahasına mücadele verip, o yüce makama ulaşan şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir.

Bu vesileyle, tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnetle ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyor, şükranlarımı sunuyorum. dedi.

 

 

 

19-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-2022

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.