İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Okul Müdürleri Toplantısı,  İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube müdürlerimiz ve okul müdürlerimizin katılımıyla YÖGEP Programının devam ettiği Yusuf Özvatan Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

Toplantı, ilçemizde yeni göreve başlayan Şube Müdürlerimizin kendilerini tanıtmalarının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener'in açılış konuşmasıyla devam etti. Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener, belirlenen gündem maddeleri çerçevesinde okul ve kurum müdürleri ile gündemi değerlendirdi. 2022-2023 eğitim öğretim yılında Müdürlüğümüzce yürütülecek çalışmaların da ayrıntılı olarak konuşulduğu toplantıda, 2021-2022 eğitim öğretim yılı genel değerlendirilmesi yapıldı.

 

Öğrenci başarısının arttırılması, sosyal etkinlikler ve yürütülecek projeler, eğitim ve öğretimin kesintisiz ve eksiksiz yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alınması, eğitim kurumları arasında gerekli iş birliği ve koordinasyonun gerçekleşmesi, eğitime ayrılacak tüm potansiyel kaynakların belirlenmesi ve seferber edilmesi, eğitim kurumların ve sosyal tesislerin fiziki kapasitesi ve eğitim araç gereci gibi diğer kaynakların verimli, etkili ve ortak kullanımının sağlanması konularının değerlendirilmesi yapıldı.

 

Toplantıda ayrıca salgın sonrasında yürütülen eğitim öğretim çalışmaları, yıl boyunca gerçekleştirilen Temel Eğitimde 10 Bin Okul, Kütüphanesiz Okul Kalmasın, Çevre Dostu 1.000 Okul projeleri kapsamında yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan ve okullarımızda uygulanan projeler değerlendirildi.

 


Mesleki Eğitim Merkezi Programı kapsamında sene boyunca yapılan çalışmaların görüşüldüğü toplantıda, yaz döneminde sürdürülecek çalışmalar ile Mesleki Eğitim Merkezi programının tanıtımına ilişkin yapılması gerekenler ele alınıp değerlendirildi.
Okul Öncesi eğitimin yaygınlaştırılması kapsamında yapılan çalışmalar ile bu kapsamda yaz döneminde yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantı, şube müdürlerinin sorumlu oldukları bölümlerle ilgili yürütülen iş ve işlemler doğrultusunda yaz döneminde yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler vermesiyle devam etti.

 

Toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener'in, okul müdürlerimizden gelen soruları cevaplandırması ve görüş alışverişiyle devam etti.

 

Toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener'in katılımcılara 2021-2022 eğitim öğretim yılı boyunca yaptığı çalışmalar için teşekkür etmesinin ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

15-07-202215-07-202215-07-2022

 

 

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.