İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Bir asır önce, tüm  imkansızlıklara rağmen inanç ve azimle verdiği kahramanca hürriyet mücadelesiyle uluslara örnek olan ecdadımız, iradesine vurulmak istenen prangaları kırmış, bir cuma günü Büyük Millet Meclisini dualarla açmış, bu Gazi Meclis İstiklal Savaşı'mızı yönetmiştir. Daha sonra da bu kutlu gün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmiştir.       

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılması, milletimizin, her ne pahasına olursa olsun bağımsızlığına hiçbir gücün ipotek koyamayacağının tüm dünyaya bir haykırışıdır. Türk milletinin Milli Mücadele'deki başarısında  en büyük etken sarsılmaz imanı, esareti reddeden yüksek karakteri, mukaddesatı uğruna can vermeyi en büyük şeref sayan inancı olmuştur.    

Bu vesileyle, cumhuriyetimizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını, geçmişten günümüze vatanımız ve mukaddesatımız uğrunda serdengeçen şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.   

Necati YENER

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.