İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Meslek Olarak Girişimcilik Projesinin Lansmanı Yapıldı

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Esenyurt Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, lise çağındaki öğrencilere verilecek olan "Bir Meslek Olarak Girişimcilik" projesinin lansmanı yapıldı.
Bir Meslek Olarak Girişimcilik Projesinin Lansmanı Yapıldı

"BİR MESLEK OLARAK GİRİŞİMCİLİK" PROJESİNİN LANSMANI YAPILDI

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Esenyurt Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, lise çağındaki öğrencilere verilecek olan "Bir Meslek Olarak Girişimcilik" projesinin lansmanı yapıldı.

Esenyurt Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen tanıtım toplantısına Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sudi Apak, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Küçükfiliz, Vizyon Koleji Kurucusu Abdulkadir Özbek, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi Direktörü İbrahim Elbaşı, Tüm Mucitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği (TÜMMİAD) Başkanı Bülent Kavaklı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

GİRİŞİMCİLİK ATÖLYESİ KURULUYOR

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sanayi İşbirlikleri ve Teknoloji Lisanslama Ofisi tarafından geliştirilen 'Bir meslek olarak girişimcilik' projesi kapsamında okullarda Girişimcilik Atölyesi kurulacak olup, üniversitedeki akademisyenler tarafından uygulamalı olarak öğrencilere girişimcilik eğitimleri verecek.

EĞİTİME VE İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK

Toplantıda konuşan Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, projenin öğrencilerin girişimcilik kültürünü arttırıp, aldıkları bu eğitim ile üniversitelere daha donanımlı bir şekilde gideceklerini belirterek, aynı zamanda istihdama da çok önemli bir katkısı olacağını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, projenin geliştirilmesi ve uygulanması dolayısıyla Esenyurt Üniversitesi'nin tüm yetkililerine teşekkür ederek, eğitime katılacak öğrencilere de başarılar diledi.

GENÇ NÜFUS İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sudi Apak ise, yaptığı konuşmada istihdamı artıracak, katma değer sağlayacak ve yenilik getirecek olan projenin, İstanbul'un en büyük ilçesi olan Esenyurt'daki genç nüfus için çok önemli olduğunu dile getirerek, "Üniversite olarak da bu projeye öncülük ediyoruz. Girişimciliği ders olarak öğrencilere veren tek üniversiteyiz. Dolayısıyla bunu bölgemizde uygulama çabası içerisindeyiz" diye konuştu.

Toplantının açılış konuşmaların ardından Vizyon Koleji Kurucusu Abdulkadir Özbek, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi Direktörü İbrahim Elbaşı ve TÜMMİAD Başkanı Bülent Kavaklı da birer sunum yaparak, girişimciliğin önemini anlattı.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Projenin sonunda, 6 haftalık girişimcilik eğitimini alarak başarılı olan öğrenciler, düzenlenecek tören ile ödüllendirilecek.

 

19-02-202019-02-202019-02-202019-02-202019-02-202019-02-202019-02-202019-02-2020

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.