İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk Resimlerinin Analizi Semineri

İlçemizdeki öğretmenlerimizin yetkinliklerini arttırmak mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla oluşturduğunuz Esenyurt ÖğretmenX projemiz kapsamında Uzman Psikolog Semih Tezelli tarafından yaklaşık 300 öğretmenimize “Çocuk Resimlerinin Analizi” semineri verildi. Seminer sonrasıSemih Tezelli’ye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Paşali Beşli eğitime verdiği katkılardan dolayı plaket takdim etti.
Çocuk Resimlerinin Analizi Semineri

Bu bağlamda ilçemiz öğretmenlerinin, kendi alanlarındaki ve eğitim bilimleri alanlarındaki gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak için eğitim fakültelerindeki akademisyenlerle bir araya gelebilecekleri söyleşi, seminerler düzenlenecek ve öğretmenler merak ettikleri konular hakkında ilk elden bilgiler alabilmeleri, kendilerini geliştirmek istedikleri farklı alanlarda eğitim almaları sağlamak gibi ihtiyaçlardan ortaya çıkan Esenyurt ÖğretmenX projemizde Uzman Psikolog Semih Tezelli tarafından öğretmenimize “Çocuk Resimlerinin Analizi” semineri verildi. Resim Analizi, Psiko-pedagojik açıdan çocuğu tanımak ve çocukla yürütülen çalışmalara yön vermek açısından çocuk resminin kullanımını açıklamaktır. Resimdeki önemli belirtilerin uzmanlar için ne anlama geldiğini ifade etmek ve resmin yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları katılımcılara aktarmaktır. Öğretmenlerimiz de bu teknik ile birlikte çocukları daha iyi tanıyabilir, dahanet yönlendirmeler yapabilirler.

  

22-02-201922-02-2019

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.