İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ESENYURT TEKNOLOJİ VE PATENT SEFERBERLEĞİ PROJESİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Esenyurt Teknoloji ve Patent Seferberliği Projesi kapsamında Patent Hareketi Derneği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında iş birliği protokolü imzalandı.
ESENYURT TEKNOLOJİ VE PATENT SEFERBERLEĞİ PROJESİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Müdürlüğümüze bağlı okullarda; Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları bilincini ve patent okuryazarlığını artırmak, Türkiye'nin fikri sermayesinin artırılmasına katkıda bulunmak, gelecekte, ülkemizin küresel anlamda rekabet gücünü ve marka değerini artırabilmek için gençlerimizi bu günden bilinçlendirmek ve hazırlamak, buluş yapmaya merakı olan, yeni bir ürün ya da marka oluşturmak için heyecan duyan girişimci gençlerimizin gerek ülkemizde gerekse dünyanın herhangi bir yerinde haklarını nasıl koruyacakları konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 240 öğretmenimize eğitimler verilecek. Ayrıca protokol dahilinde liseler arası buluş yarışmasının yanı sıra her okulumuza bir patent, buluş, faydalı model belgesi veya marka oluşturma çalışmaları yürütülecektir.

Protokol imza töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener; ''Bugünün çocukları, yarının büyükleri ve ülkemizin geleceği düşüncesiyle çocuklarımızın her alanda kendilerini geliştirmesi amacıyla çok yönlü işbirlikleri yapıyoruz. Okullarımızda icat çıkarmaya, araştırmaya, buluş yapmaya merakı, ilgisi, kabiliyeti olan öğretmen ve öğrencilerimize doğru rehberlik yapabilmek, öğretmenlerimizin önderliğinde öğrencilerimize fikrini korumayı, ülkemizin, Bakanlığımızın koyduğu hedef doğrultusunda küçük hayalleri büyük icatlara dönüştürmek gayesiyle protokolümüzü imzaladık. İlçemiz genelinde her okulumuzdan en az 1 öğretmenimize eğitimler verilecek, öğretmenlerimiz vasıtasıyla da diğer öğretmenlerimiz bilgilendirilecek. Ayrıca öğrencilerimize verilecek eğitimler vasıtasıyla bir üretim kültürü, fikrini koruma, markalaştırma, düşüncelerini hayata uyarlama ve icada dönüştürme noktasında yapacağımız yarışmayla öğrencilerimize teknoloji ve patent seferberliğinde ben de varım diyebilme imkanı sunmak istiyoruz. Yapacağımız çalışmalarda paydaşımız Patent Hareketi Derneği Başkanımıza ve ekibine ilçemize, öğretmen ve öğrencilerimize vereceği destek için teşekkür ediyor,  protokolümüzün hayırlara vesile olmasını diliyorum'' dedi.

Protokol imza töreninde konuşan Patent Hareketi Derneği Başkanı Av. Ali Çavuşoğlu; ''Yeni fikirleriniz, buluşlarınız gün yüzüne çıksın. Hem siz kazanın, hem de Türkiye kazansın düşüncesiyle başlattığımız Türkiye Patent Hareketi kapsamında patent bilincini artırmak, farkındalık oluşturmak ve ülkemizin patent sayısının artmasına katkı sağlamak gayesiyle; paneller, eğitim seminerleri, buluş günleri, patent yarışmaları, patent ödülleri ve patent zirvesi gibi çeşitli etkinlikler düzenlemek ve bu minvalde yapacağımız projelerle ve kampanyalarla itici güç olmak niyetindeyiz. Esenyurt Teknoloji ve Patent Seferberliği Projesi kapsamında imzaladığımız protokol dahilinde anlamlı çalışmalar yapacağımız inancıyla yapıcı, olumlu yaklaşımları, eğitim odaklı, öğrenci temelli düşünceleri için İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener'e teşekkür ediyor, protokolümüz kapsamında yapacağımız çalışmaların öğretmen, öğrenci, Esenyurt ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.