İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ESENYURT'TAN AFŞİN'E GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Çocuklarımızın yüzünde tebessüm, gözlerinde umut olma gayemizden hiç vazgeçmeyeceğiz. 
ESENYURT'TAN AFŞİN'E GÖNÜL KÖPRÜSÜ

            Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Necati YENER başkanlığında, Şube Müdürlerimiz ve ilçede görev yapan Okul Müdürlerimizden oluşan koordinasyon ekibi 27 Mart 2023 Pazartesi günü ise Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesini ziyaret etti. Esenyurt Eğitim Camiası tarafından hazırlanan Ramazan kolileri, depremden etkilenen vatandaşlarımıza teslim edilmek Afşin'e götürüldü. Eğitim camiaları birlikte "Kardeşlik İftarı" yaptı.

Kardeş okul projesi kapsamında her iki ilçeden okul müdürleri bir araya geldi. Afşin'deki okulların hem fiziki ihtiyaçları, hem de eğitim öğretim sürecinde sunulacak katkılar üzerine değerlendirmeler yapıldı. Aynı zamanda Afşin için hazırlanan Ramazan kolilerinin dağıtımı gerçekleştirildi. Günün sonunda iki kardeş ilçe okul müdürleri, öğretmenler ve eğitim çalışanlarının katılımıyla iftar programı düzenlendi. İftarda teşekkür konuşması yapan Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Fatih KABA; "Esenyurt ilçemiz afetin ilk gününden itibaren Afşin halkının yanında olduğunu hissettirmiştir. İki ilçenin kardeş okul müdürlerinin burada yan yana olması,  birlikte iftar yapması bizim için çok kıymetlidir." şeklinde konuştu.

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Necati YENER yaptığı konuşmada; "Değerli arkadaşlarım, ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Depremin ilk gününden itibaren ülkenin tüm paydaşları gibi biz de üzerimize düşeni yapma noktasında Afşin'in yanında olmaya çalıştık. Bu süreci olumlu bir noktaya getirinceye dek hep birlikte, el ele, omuz omuza mücadele edeceğiz. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığımızın ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde, Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ve siz değerli öğretmenlerimizin işbirliğiyle gelinen bu noktadan ötürü hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah bizler de bu gayretli çalışmalarınızda siz kardeşlerimize destek olmayı sürdüreceğiz. Çocuklarımızın yüzünde tebessüm, gözlerinde umut olma gayemizden hiç vazgeçmeyeceğiz. " dedi.

 

31-03-202331-03-202331-03-202331-03-2023

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.