İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HASTANEMİZİN SICAK YEMEĞİ MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN

İlçemizde hem meslek öğreten, hem de ülkemiz ekonomisine katma değer kazandıran eğitim kurumlarının sayıları giderek artıyor. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesinin yemeklerini Toki Ali Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz hazırlıyor.
HASTANEMİZİN SICAK YEMEĞİ MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN

Milli Eğitim Bakanlığımızın, mesleki eğitimde öğrencilerin uygulama becerilerini artırmada önemli katkısı olan döner sermaye kapsamındaki üretim kapasitesini artırmaya yönelik hedefleri kapsamında okullarımızda çalışmalarımız devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener ve Esenyurt Necmi Kadıoğlu Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Sayın Necmi Karahan Toki Ali Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizi ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulunarak öğrencilerimizin heyecan ve mutluluğuna ortak oldular.

Öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu öğle yemeğine hastane personelimizle katılan Esenyurt Necmi Kadıoğlu Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Sayın Necmi Karahan; ''Bir eğitim kurumunda eğitim veren öğrenciler, eğitim gören öğrencilerin titizlikle hazırladığı, hijyenik ve leziz yemekleri personelimize sunmuş olmak bizleri mutlu ediyor. Diğer taraftan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan bu uygulamanın bölgemizde tüm hastanelerde ve kamu kuruluşlarında yaygınlaşması yapılan çalışmanın önemli ve gerekli olduğunu bizlere göstermiş oluyor. Yemek hizmeti almaya başladığımızdan ilk günden itibaren personelimizin, hastanemizde tedavisine devam ettiğimiz hastalarımızın memnuniyetini gösteren cümleleri bu çalışmaya vesile olan katkı sağlayan bir yetkili olarak beni ayrıca mutlu ediyor. Bu leziz yemekleri bizlere sunan Okul idaremizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve mutfak ekibini tebrik ediyor, süreç boyunca iş birliği içinde çalıştığımız, hassasiyetlerine şahit olduğumuz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener'e, İlçe Şube Müdürümüz Tayfur Salatan'a, Okul Müdürümüz Figen Üstün'e teşekkür ediyorum'' dedi.

Öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu öğle yemeğine, Başhekimimiz, Hastane yöneticilerimiz ve hastane personelimizle katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener; ''Bakanlığımızın koymuş olduğu kamunun, özel sektörün ve üretim yapılan sektörün ihtiyacını karşılayan okullar, üreten okullar, üretirken bu üretim içinde kendini geliştiren öğrenciler hedefi doğrultusunda İlçemizde tüm okullarımızda eş zamanlı çalışmalarımız sürüyor. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz bünyesinde açtığımız Döner Sermaye İşletmeleri kapsamında öğrencilerimiz eğitim gördüğü alanda becerilerini sergileyerek daha mezun olmadan alanında uzmanlaşıyor,  aynı zamanda kendi okul harçlığını kazanmış oluyor. Bugün burada değerli Başhekimimizin bulunduğu bir ortamda bu güzel cümleleri duymak, okul idaremizin, öğretmen ve öğrencilerimizin heyecanına ortak olmak, yapılan çalışmaları yerinde görmekten son derece mutlu oldum. Bu çalışma sayesinde öğrencilerimiz sektöre gitmeden önce, sektör deneyimini hastanemizde, okulumuzda yaşayarak mezun olmuş olacaklar.  Okul idaremizden aldığım bilgi dahilinde öğrencilerimizin üretimin içinde yer alması, malzemenin depolara girişinden tutun da her türlü üretim süreçlerinde, yemeğin hazırlanmasında, doğranmasında, pişirilmesinde, birleştirilmesinde, sunulmasında, tüm süreçlerde yer alması çalışmada asıl hedefimize ulaştığımızı gösteriyor.

           Bizim özel sektörden farklı olarak burayı veya hizmet verdiğimiz herhangi bir alanı bir okul, bir atölye olarak görmemiz ve çalışmaları bu doğrultuda yapmamız gerektiğini düşünüyor, buna inanıyorum. Çünkü biz bu çalışmaları öğrencilerimizin gelişimi için bir şans olarak görüyor ve eğitimci hassasiyetiyle hareket ediyoruz. Elbette verilen emeğin, yapılan çalışmaların karşılığında bir bedel alıyoruz ama yaptığımız işin hakkını vermek iddiasıyla bu bedeli hak edecek şekilde çalışmalarımız yapılsın gayretindeyiz. Süreç içerisinde iş birliğini, desteğini bizden hiç esirgemeyen, Esenyurt Necmi Kadıoğlu Hastanesi Başhekimimiz Uz. Dr. Sayın Tuncay Karahan'a hastane yönetimimize, çalışmaların başladığı ilk günden itibaren gecesini gündüzüne katarak en iyi hizmeti sağlamaya çalışan Şube Müdürüm, Tayfur Salatan'a, Okul Müdürüm Figen Üstün ve okul idaremize, öğretmenlerimize, mutfak ekibine ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Hastanemizde görev yapan personelimizin ve tedavi gören hastalarımızın memnuniyetin her geçen gün artması dileğiyle, iş birliğimizin hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

 

 

03-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-2023

 

 

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.