İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Haftası" Etkinlikleri Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Hayat Boyu Öğrenme Haftası" Etkinlikleri Açılış Töreni Gerçekleştirildi
Hayat Boyu Öğrenme Haftası

Hayat Boyu Öğrenme Haftası" Etkinlikleri Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından Haziran ayının ilk haftası olarak ilan edilen, hafta içerisinde hayat boyu öğrenme kapsamında yapılan tüm çalışmalar ile faaliyetlerin yer aldığı Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında ilçemizde ilk etkinlik İlçe Kaymakamımızın Muhterem eşleri, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER'in teşrifleri, kurum müdürleri, kurs eğiticileri, kursiyerler ve vatandaşlar katılımıyla gerçekleştirildi.  

Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla bu yıl ikincisi yapılan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamaları gerçekleştirildi. Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezimizin koordine ettiği ve hayat boyu öğrenmeye inanan kursiyerlerimizin hazırladığı kutlama etkinlikleri, yıl sonu sergi açılışları düzenlendi.

Türkiye genelinde bu yıl ikincisi düzenlenen, "Her zaman, Her yerde, Herkes için eğitim" sloganıyla gerçekleştirilen "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında yapılan programa katılan İlçe Kaymakamımızın Muhterem eşleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER sergi açılışının ardından sergiyi gezerek, kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını aslına uygun olarak gün yüzüne çıkaran, asıllarını bozmadan gelişen teknolojiden de yararlanarak özgün yeni üretimler ile gelenekselliğin ışığında tasarımlarla geleneksel el sanatlarına dönüştürerek, tanıtılan ve sergilenen ürünleri inceleyerek, üretim aşamaları hakkında bilgiler aldılar.

City Center AVM içerisinde sergilenen ürün standlarını tek tek gezerek ürünleri inceleyen lçe Kaymakamımızın Muhterem eşleri, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER sergide emeği geçen Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezimizi müdürümüzü, müdür yardımcılarını, kurs eğiticilerini ve kursiyerleri tebrik etti.

Program kapsamında bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER şunları söyledi:

"Hayat Boyu Öğrenme Haftası' etkinlikleri kapsamında Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezimizce hazırlanan 'Kutlama Programı ve Yıl Sonu Sergisi'ne 'hoş geldiniz' diyor, sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Malumunuz Halk Eğitimi Merkezleri'nin yapmış olduğu çalışmaları tanıtmak ve daha fazla vatandaşımızın kurslarımızdan istifade etmesini sağlamak amacıyla Bakanlığımız Haziran ayının ilk haftasını  "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" ilan etmiş bulunmaktadır.Bizler de bu vesileyle sizlerle bir aradayız.

Bu yıl ikincisini kutladığımız 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' programının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayat Boyu Öğrenme, tüm yaşantımızı içeren bir eğitim faaliyeti, 7'den 70'e hepimizi yakından ilgilendiren etkinlikler bütünüdür.

Bu programlarla, bireysel ve toplumsal gelişimle istihdamı ön plana alarak örgün eğitim dışında kalan öğrenme etkinliklerine katılım kültürünün geliştirilmesini ve geçmişle günümüz arasındaki bağı kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz.

Bu programlarla inşallah bir yandan vatandaşlarımıza farklı meslekler edindirecek bir yandan da kültürel değerlerimizi gün yüzüne çıkararak yarınlara taşıyacağız. 

Bu kapsamda, geçen yıldan itibaren 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' adı altında ilçemizdeki Halk Eğitim Merkezleri ürettikleri ürünleri usta çırak ilişkisi içerisinde halkımıza sunuyorlar.

Gerçekten de el emeği göz nuru ürünlere baktığımızda, insanımıza fırsat verildiğinde, imkan sağlandığında inanılmaz başarı hikayeleri ile karşılaşıyoruz. Bu kurslarda eğitim alarak kendi iş yerini açan, almış olduğu eğitimle çalıştığı yerde kıdem alan veya statü kazanan, farklı bir iş alanına yönelen, zamanını etkili ve verimli kullanan bir çok kursiyerimiz olduğunu biliyorum ve bu sayade bu yapılan çalışmaların, verilen emeğin karşılık bulduğuna şahit oldum.

Örf ve adetlerimize, kültürel değerlerimize ait bilgi ve tecrübeleri bilim ve teknoloji ile buluşturup bu hikayeleri çoğaltarak devam ettirmemiz, yeni nesillere aktarmamız gerekiyor. Çünkü bizleri farklı kılan ve büyük bir özgüvenle yarınlara taşıyacak olan dinamik kültür ve medeniyetimizdir. Yani geçmişimizi ne kadar bugüne uyarlar ve geleceğe taşırsak kültür ve medeniyetimizden o kadar bahsedebiliriz.

Bu duygularla 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nı kutluyor; etkinliklere katkı sağlayan tüm kursiyerlerimizi, usta öğreticilerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyorum.

'Her zaman, Her yerde, Herkes İçin Eğitim' diyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

#HayatBoyuÖğreniyorum

15-07-202215-07-202215-07-202215-07-202215-07-202215-07-202215-07-202215-07-2022

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.