İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’yı ilçemizde ağırladık

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’yı ilçemizde ağırladık
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’yı ilçemizde ağırladık

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’yı 2023 Eğitim Vizyonumuz ve Esenyurt eğitim gerçekleriyle bütünleşen yerel projelerimizin tanıtım toplantısında ilçemizde ağırladık. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Paşali Beşli, şube müdürlerimiz ve proje koordinatörü öğretmenlerimizin yer aldığı toplantıda, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Paşali Beşli ilçemizin eğitim durumuyla ilgili güncel verileri paylaştı. Ardından yerel proje sunumlarına geçildi. 

Çocukların kendi kültürel miraslarını öğrenmelerini, tarihi eserleri tanımalarını ve tarihi alanları okul dışı öğrenme ortamı olarak kullanmalarını amaçlayan 4 yılda yaklaşık 1500 öğrencimize ulaşan Benim İstanbul’um projesi Yurdanur Ay Paşa ve Yasemin Çelik Gülcü tarafından sunuldu.

İlçemizdeki yabancı uyruklu öğrencilerimizin eğitim sistemimize, okul kültürümüze uyumunu sağlayarak Türk öğrencilerimizle saygı, sevgi hoşgörü çerçevesinde bir arada yaşamalarını amaçlayan 2. uygulama yılındaki Mavi Gölde Yeşil Damla projemiz Selin Vural Yurdakul ve Zuhal Tuncal tarafından sunuldu.

Erken çocukluk döneminde okuma kültürü kazandırılmasını sağlamak ve erken okuryazarlık becerilerinin öğrencilerimize kazandırılmasını hedefleyen Kitaplarla Büyüyorum projesi Duygu Aydın Gönül, geleneksel masallarımızı değerler eğitimi bağlamında kullanılmasını hedefleyen Gökten Düştü Üç Elma projesi ise Emel Korkut Şeker, Yurdanur Ay Paşa ve Songül Timur Dinç tarafından sunuldu.

08-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-2019

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.