İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER, yüce Türk milletinin iradesini ortaya koyduğu Birinci Millet Meclisi'nin açılışının 102. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Bugün; 1920'de Türk Milleti'nin bağımsızlığı ve çağdaşlaşması yolunda atılan ilk adımın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. Yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER, yüce Türk milletinin iradesini ortaya koyduğu Birinci Millet Meclisi'nin açılışının 102. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Sevgili çocuklar,

23 Nisan 1920, aziz milletimizin iradesine asla set vurulamayacağının bir ispatı ve aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı gündür.  Şanlı bir maziye sahip bir milletin çocukları olarak sizler, ülkemizin daha aydınlık ve daha müreffeh yarınları için en büyük umut ışığımızsınız. Bu maziden aldığınız güç ve inançla geleceğin Türkiye'si dünyanın en gelişmiş ve en medeni ülkeleri arasında hak ettiği yeri alacaktır. Bilimde, sanatta, kültürde ve sporda bayrağımızı her daim göndere çektirecek başarılar sizleri beklemekte. Buna inancımız tamdır.

Sevgili çocuklar,

23 Nisan; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün siz çocuklara armağan ettiği bir "bayram" olmakla beraber, bu bayramın dünya çocuklarıyla birlikte kutlanması ise onu eşsiz bir yere taşımıştır. Ayrıca 23 Nisan'ın dünya çocuklarıyla kutlanmasının bir anlamı da dünya barışına sunulan katkı, kardeşlik ve daha yaşanabilir bir dünyaya olan inancın göstergesidir.

Sevgili çocuklar,

Coşkuyla ve sevinçle kutladığımız bu özel ve güzel günde bizlere milli mücadele ruhunu nesilden nesile aktaran atalarımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Sizlerin masumiyeti, neşesi ve yüksek karakteriyle nice güzel 23 Nisan'ların yaşanmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Meclisimizin ve Milli Egemenliğimizin 102. Yılı kutlu olsun.


                                                                                                                           Necati YENER                                     

                                                                                                           Esenyurt İlçe Millî Eğitim Müdürü

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.