İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER'in "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER, İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç tarihi 19 Mayıs 1919'un 103. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER'in

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER, İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç tarihi 19 Mayıs 1919'un 103. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

İstiklal ve istikbalimizin teminatı Sevgili Gençler,

Sizler 103 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da yaktığı kurtuluş ışığının bugüne ve geleceğe yansıması olacaksınız. İçimizi ısıtan bu ışığın aydınlığı, aynı zamanda Milli Mücadelenin geçmişten günümüze bizlere taşıdığı birlik ve beraberlik ruhunun da taçlanmış halidir.

Sevgili Gençler,

Bizler, sizlerin bu ülkeyi başarıdan başarıya koşturacak bir heyecan ve ülküyü kalbinizde taşıdığınızı biliyoruz. Bu inanç ve gururla sizlerin sayesinde geleceğe dair ümitlerimizi her daim canlı tutuyoruz.

Tarihten aldığınız ilham ve çağın gereklerine göre bilimin her kolundan beslenmiş bir donanımla yarınlarımızın inşasında sizlere çok iş düşecektir. Bu anlamda sizlerin hayalleri, hedefleri, fikir ve beklentileri son derece önem arz etmektedir. Bizler sizin içinizde taşıdığınız enerjinize, heyecanınıza, coşku ve arzularınıza duyduğumuz saygıyla her zaman yanınızda olacağız.

Ülkemizi; Bilimde, Sanayide, Teknolojide, Sanatta ve Sporda en üst sıralara taşıyacağınızdan emin bir şekilde sesleniyoruz: "Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur. " 

 

Bu duygu ve düşüncelerle siz sevgili gençlerimizin bayramını kutluyorum.

 

                                                                                                                        Necati YENER                                     

                                                                                                        Esenyurt İlçe Millî Eğitim Müdürü

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.