İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN NECATİ YENER'İN YIL SONU MESAJI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN NECATİ YENER'İN YIL SONU MESAJI

Geleceğimizin teminatı olan kıymetli öğrencilerimizin; millî, manevi ve kültürel değerler ile geçmişinden güç alıp geleceğe emin adımlarla yürüyen, özgüveni yüksek, erdemli, donanımlı bir nesil yetiştirmek için çaba sarf eden okul müdürlerimize teşekkür ediyorum. Bununla beraber aynı özveriyi ve emeği gösteren tüm okul idarelerimize ve değerli öğretmenlerimize gayretlerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bugünün çocuğunun yarının büyüğü olduğunun bilinciyle her bir evladımızın hayatına anlamlı dokunuşlar yapmak için Esenyurt eğitim ailesi olarak gayret ettiğimize, ziyaret ettiğimiz okullardaki çocukların yüzündeki gülümsemelerden şahit oluyoruz. Bunu sağlayan eğitim ailemizdeki her bir ferde huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum.

Sevgili öğrencilerimiz, bir eğitim öğretim dönemini daha geride bıraktık. Sizlerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmanız için gecemizi gündüzümüze katarak var gücümüzle tüm okullarda bu sene de çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Bu etkinliklerdeki odak noktamız sizdiniz. Sizlerin mutluluğunu, başarılı olabilmeniz için gerekenleri esas alarak, bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar sizler sayesinde anlam kazandı. Bunun için de sizlere ayrıca bir teşekkür etmeliyim. 6 Şubat depreminin hemen ardından başlattığımız yardım seferberliğine velisinden öğrencisine, öğretmeninden idarecisine kadar tüm eğitim paydaşlarımız katkı sağladı. Milletimizin o alicenap tavrını ve seferberlik ruhunu gördük. Bu, öğretmenlerimizin bize kazandırdığı millî ve manevi duyguların bir eseridir aynı zamanda. Onlara bu konuda minnet borçluyuz.

Göz aydınlığımız değerli gençler, tatilinizde İlçe Milli Eğitim müdürünüz olarak değil, ailenizden biri olarak özellikle üç 'T'den uzak durmanızı sizlerden bekliyorum. Televizyon, telefon ve tabletten mümkün olduğunca uzak durun. Annenizle yemek yapın, doğa yürüyüşü yapın, onlara yardım edin, müzeleri gezin, gezerek öğrenin, fotoğraf çekin, hobi edinin. Göreceksiniz ki hem tatilde daha fazla dinlenmiş hem de tatilinizi doya doya yaşamış olacaksınız. Hepinize iyi ve verimli tatiller diliyorum.

Değerli velilerimiz, bir yıl boyunca okullarımızda yapılan tüm çalışmalara sonuna kadar destek oldunuz. Yardım çalışmalarında büyük bir fedakarlık gösterdiniz. Milli Eğitim Bakanlığımızın, İstanbul İl Müdürlüğümüzün, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü projelere destek oldunuz. Okullarımızın eğitim öğretim ortamlarının geliştirilmesi kapsamında okul aile birliklerimize ve okullarımıza maddi manevi destekler sağladınız. Tüm bunlar için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bugün çocuklarımızın aldığı karnedeki notlar bir başarı ve başarısızlık göstergesi değildir. Karneler, çocuklarımızın daha fazla gayret etmesi gerektiği alanları gösterir bir belgedir. Sizin için de biz eğitimciler için de çocuklarımız biricik ve değerlidir. Tarihte de birçok başarılı kişinin hayat hikayesinde şahit olabileceğiniz gibi bugün, karnesinde notla değerlendirme yanlışına düşeceğimiz çocuğumuzun yarın çok başarılı ve ilgi alanları ile yetenekli olduğu alanlarda bizleri gururlandırabilecek başarılı noktalara ulaşabileceğini unutmayalım. Tatil boyunca çocuklarımızı elektronik ortamdan uzaklaştıracak ailece etkinlikler planlayalım. Bizlere emanet ettiğiniz çocuklarımızın ülkenin geleceğine ışık tutacağının bilincindeyiz. Ve bu hedefimize ilerlerken sizlerin de yanımızda olduğunuzu görmek bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor. Hepinize sağlıklı mutlu ve huzurlu bir tatil diliyorum.

 

Necati YENER

Esenyurt İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.