İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Masal Okulu

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul Masal Okulu’na İstanbul genelinden 50 öğretmen katılım sağlamaktadır. Masal ve masal anlatıcılığı ile ilgili akademisyen, uzman ve öğretmenlerin bilgi ve deneyim aktarımında bulunduğu bu okulda her cumartesi Üsküdar Validebağ Öğretmenevinde bir araya gelen öğretmeler 10 haftada süreci tamamlayacaktır.İstanbul Masal Okulu’nda ilçemiz öğretmenlerinden Yurdanur Ay Paşa ve Emel Korkut Şeker masala gönül vermiş 50 öğretmene sunumlarını gerçekleştirmişlerdir.
İstanbul Masal Okulu

Yurdanur Ay Paşa Türk Masal Geleneği ve Türk Masalında Simge Dili konulu sunumunda gökten düşen elmanın kültürel temellerini ve masal geleneği içindeki yerini, okul ortamında çocuklara anlatılan masalların kültürel kod ve benlik gelişimi alanları ile bağlantısını aktardı. 

 Emel Korkut Şeker yaratıcılık ve masalın bağlamını, bu çerçevede Scamper Tekniği, Zihin Haritaları ile masal metni, Vladimir Propp ve  Masalın İşlevleri konulu sunumunu gerçekleştirdi. 50 öğretmen ile yapılan grup etkinlikleri ile bütün bu bilgiler etkinliğe dönüştürüldü.

 İstanbul Masal Okulu ilk açıldığı günden beri Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Levent Özil, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  İrfan Zeki Er, İstanbul İl Milli Eğitim Özel Büro Şube Müdürü Ahmet Özdemir tarafından ziyaret edildi.

 

 

 

02-05-201902-05-201902-05-2019

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.