İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ ve MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.
İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ ve MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

Çok yönlü kişiliği, edebi dehası ve becerisi ile asrının münevverleri arasında müstesna bir yeri olan Mehmet Akif ERSOY, uluslara örnek olan Kurtuluş Savaşı sonrasında İstiklal Marşı'nı yazmış ve hiçbir menfaat kabul etmeden milletimize bağışlamıştır. 

Toplumumuzun birleştirici şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Akif ERSOY'un ''Allah, bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın'' temennisiyle kaleme aldığı Milli Marşımız, onu doğru anlayan milletimizin her ferdi için bir gurur kaynağıdır.

Okullarımızda masum yürekli çocuklarımızın içtenlikle her hafta defalarca okuyarak sinelerimize ilmek ilmek işlediği İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümünü idrak ediyoruz.

Bu vesileyle İstiklâl Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünde Millî Şairimiz Mehmet Akif ERSOY ve millî mücadele kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyoruz.

 

Necati YENER

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.