İSTANBUL
ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
KUT'UL AMARE ZAFERİ
Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati YENER Kut'ul Amare Zaferinin 107. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.![KUT'UL AMARE ZAFERİ](/meb_iys_dosyalar/2023_04/28123422_Kutul_Amare_WEB_2.jpg)
Kut'ül Amare Zaferi, Birinci Dünya Savaşında ordumuzun türlü imkânsızlıklar içerisinde kazandığı şanlı bir zaferdir. Yakın tarihimizin en görkemli zaferlerinden biri olan Kut'ül Amare, her millete nasip olmayacak bir kahramanlık destanıdır. Kut'ül-Amare Zaferi'nin 107. sene-i devriyesi münasebetiyle, bu eşsiz zaferin mimarı olan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.
Necati YENER
Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü