İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mektep İstanbul ve Mavi Gölde Yeşil Damla Proje Toplantısı Gerçekleşti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Paşali Beşli,  yabancı uyruklu öğrencilerimizin toplumsal entegrasyonunun sağlanması amaçlayan İl projemiz Mektep İstanbul ve yerel projemiz Mavi Gölde Yeşil Damla proje koordinatörleri ile bir araya geldi.
Mektep İstanbul ve Mavi Gölde Yeşil Damla Proje Toplantısı Gerçekleşti.


20-02-201920-02-201920-02-2019

 

 

 

 

 

İlçemizde ağırladığımız misafirlerimiz konumundaki mültecilerin tespit edilip tanınmasını ve buna yönelik veri tabanı oluşturulması hedeflenmektedir.  Adres durumları göz önünde bulundurulmak suretiyle ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda uygun eğitim ve öğretim kurumlarına yönlendirilmesi, Türkçe öğrenmelerini, okul devamsızlıklarının asgari düzeye indirilmesini, maddi sıkıntıları konusunda desteklenmelerini, kültürümüzü tanımalarını, sosyalleşmelerini, savaşın etkilerinin en aza indirgenmesi gerekçeleriyle oluşturulan  il projemiz Mektep İstanbul ve yerel projemiz Mavi Gölde Yeşil Damla proje koordinatörleri ile bir araya gelinerek birinci yarıyılın değerlendirilmesi yapıldı. İkinci yarıyılda yapılacak çalışmalar ile ilgili görüş alışverişi yapıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Paşali Beşli, yaklaşık 14.500 yabancı uyruklu öğrencimiz olduğunu, Mektep İstanbul ve Mavi Gölde Yeşil Damla projelerinin bizim ihtiyaçlarımızla örtüştüğünü bu sebeple de proje çalışmalarını yakından takip edeceğini belirtti. Proje sürecindeki katkılarından ötürü tüm okul koordinatörlerine teşekkür etti.

 

 

 

 

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.