İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ''Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı'' İlçemizde Gerçekleşti.

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Koordinatörlüğünde, İstanbul Aydın Üniversitesi Akademisyenleri, Resmi/ Özel  Okulların Yönetici ve Öğretmenleri, Müftülük Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve Hayırseverlerin katılımıyla 4 oturum şeklinde Vega Okullarında düzenlendi.    
Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ''Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı'' İlçemizde Gerçekleşti.

2023 Eğitim Vizyonunda belirtilen''Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye'' idealini gerçekleştirmek için Esenyurt'ta erken çocukluk eğitimini yaygınlaştırılması ve hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla gerçekeleştirilen Çalıştayda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Paşali Beşli ;  "2023 eğitim vizyonumuzda belirtilen, toplum temelli bir erken çocukluk eğitimi için çocukla ilgili tüm yerel kurum ve kuruluşlarımızla yapacağımız işbirliği bizim için çok değerlidir. Bu çalıştay sonunda ilçemizde erken çocukluk eğitiminin yaygınlaştırılması, farklı kurum ve kuruluşlarımızda yürütülen erken çocukluk eğitim hizmetleriyle ilgili ortak kalite standartlarının oluşturulması, özel gereksinimli çocuklarımızın da önemli ölçüde erken çocukluk eğitiminden yararlanması gibi birçok alanda katkılar sunacağına inancım tamdır. Günün sonunda Esenyurt'taki okul öncesi eğitime dair çözüm önerileri ortaya çıkacağına inanıyorum" diyerek okul öncesi eğitim konusunda incelenmesi gereken konuları ele alarak, çalıştayda çözüm önerilerinde bulunulmasını istedi.

Katılımcılar çalıştay masalarına geçerek eğitim kalitesini artırmanın yollarını bulmak ve çözüm önerileri sunmak için hep birlikte beyin fırtınası yaptı. Karşılıklı fikir alışverişinin ardından çalıştaya katılanlara Şube Müdürümüz Buket Doğan tarafından katılım belgelerinin takdim edilmesiyle çalıştay sonlandırıldı.

 

 

28-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-2019

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.