İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENİRKEN ÜRETMEYE, ÜRETİRKEN ÖĞRENMEYE DEVAM

Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Okul İdaremiz ve Öğretmenlerimiz rehberliğinde Öğrenirken Üretmeye, Üretirken Öğrenmeye devam ediyor.
ÖĞRENİRKEN ÜRETMEYE, ÜRETİRKEN ÖĞRENMEYE DEVAM

Bakanlığımızın Mesleki ve Teknik eğitimde eğitim-üretim-istihdam çerçevesinde öğrencilerimizin gerçek üretim ortamlarında yaparak ve üreterek öğrenmelerini sağlamak amacıyla okullarımızda kurulan döner sermaye işletmelerindeki üretim faaliyetleri ve nitelikli iş gücünün artırılması, öğrencilerimizin mezun olduğu alanda çalışma hayatına atılacağı kuruluşlarda kalifiye çalışan sayısının çoğaltılması ve ihtiyacının karşılanması hedefleri doğrultusunda ilçemizde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Öğrencilerimizin eğitim gördüğü alanda deneyim kazanmasına, hem maddi anlamda gelir elde etmesine, hem ülke ekonomisine katkı sağlamasına imkan veren Döner Sermaye İşletmelerinde okullarımız gerekli hazırlıkları hızla tamamlayarak üretim aşamasına geçiyor.

              İlçemiz Halil Akkanat Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, okul idaremiz ve öğretmenlerimiz rehberliğinde, kimya ve tekstil alanlarında tüm alt yapı çalışmalarını tamamlayarak üretim aşamasına geldi. Kimya alanında Sıvı sabun,  Köpük sabun, Yüzey temizleyici, Çamaşır suyu, Kolonya, WC Temizleyici, Kireç sökücü, tekstil alanında ıslak mop paspas ve mikrofiber mop üretimiyle ilgili talep toplamaya başlayan okulumuzu tebrik ediyoruz. Bu süreçte emek veren okul idarecilerimize, geleceğimizin mimarı değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyoruz. 

 

23-01-202323-01-2023

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.