İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE OKULLAŞMA ORANININ ARTIRILMASI KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE OKULLAŞMA ORANININ ARTIRILMASI KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

         Okul Öncesi Eğitimde Okullaşma Oranının Artırılması kapsamında koordinasyon toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener başkanlığında, Temel Eğitim Şube Müdürümüz Bülent Çetin, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz İbrahim Hakkı Damat, Okul Müdürlerimiz, Okul Öncesi Eğitim Komisyonu üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener;  

        "Okul öncesi eğitim alan çocuklarımız akademik olarak, okul adaptasyonu ve aidiyeti konusunda, bireysel becerilerini keşfetme ve sosyalleşme anlamında okul öncesi eğitim almayan çocuklara göre bir adım önde başlıyorlar. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmış bir durum. Bu sebeple İlçemizde ulaşamadığımız, ailesiyle görüşmediğimiz, anasınıfı veya oyun odalarına kaydetmediğimiz bir çocuğumuz kalmamalı. Okullarımıza anasınıfı kazandırma konusunda, sınıf kazandırma konusunda gösterdiğiniz hassasiyeti çocuklarımızın okullaşması kapsamında da göstermenizi rica ediyorum. Eğitimin liderleri olarak bunu hep beraber başarabileceğimize inanıyorum. Bunun için Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmenlerimizin, Müdür Yardımcılarımızın, öğretmenlerimizin süreç içinde yer alması velilerimize yapılacak bilgilendirmenin pedagojik açıdan ve bilgilendirme de etkili olduğunu düşünüyorum. Mahalle muhtarımızla yaptığımız toplantılarda bu konu hakkında destek istedik ve emin olun muhtarlarımız gereken her desteği vermeye hazır. Mahalle muhtarımızın sürece dahil edilmesi önem arz ediyor. Yaptığınız, yapacağınız çalışmalar için hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.

       Temel Eğitim Şube Müdürümüz Bülent Çetin ilçemiz genelinde yapılan çalışmalar ve mevcut durumla ilgili bilgi paylaşımı sonrasında, aday kayıtta mevcut olan öğrencilerimize yapılacak bilgilendirme sonrası okullaşma oranının hızla artacağını belirtti. Bakanlığımızın maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizin sosyal yardımlaşma kapsamında verdiği destek, okul öncesi öğrencilerimize verilen beslenme yardımı konusunda bilgi paylaşımında bulundu.

      Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz İbrahim Hakkı Damat okullarımız bünyesinde okul öncesi eğitime erişim konusunda açılabilecek oyun odaları kapsamında bilgi paylaşımında bulundu. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında bu konuda okullarımızın bilgi ve deneyimi mevcut. Oyun odalarının açılmasında öğrenci kayıtları, eğitim süreçleri, görevlendirmeler ve velilerimize yapılacak bilgilendirmelerin önemini belirtti.

29-12-202229-12-2022

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.