İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuryazarlık Seferberliği

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Paşali Beşli başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilçemizde okuryazarlık seferberliği hakkında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ele alındı.
Okuryazarlık Seferberliği

İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli başkanlığında, Şube Müdürü Buket Doğan ve Halk Eğitim Müdürü İbrahim Hakkı Damat’ın katılımlarıyla ilçemize bağlı tüm resmî okul müdürleri ve Hayat Boyu Öğrenme Kurum Temsilcileri ile birlikte  okuryazarlık seferberliği hakkında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ele alındı.

Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların birinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan ikinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır. 

 İlçe sınırlarımız içerisinde okuma-yazma seferberliği kapsamında 1.827 kursiyere ulaşılmış olup birinci kademe okuma yazma kurslarını başarıyla bitirenlere  "Okur Yazarlık Belgesi" verilmiştir. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içerisinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde hareket ederek hedeflediğimiz kursiyer sayısı 8 bindir.

Söz konusu toplantıda İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Kararları, Veli Akademileri, Yabancılar İçin Türkçe ve Açık Öğretim iş ve işlemleri de ele alınmıştır. 

 

 

27-02-201927-02-2019

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.