İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi

Milli  Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce Türkiyede’ki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRIT) kapsamında yürültülmekte olan Mesleki ve Teknik  Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi uygulanmaya başlandı
Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi

AB’nin Türkiye´deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı (FRIT) 2015 yılında, Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin desteklenmesi doğrultusunda mültecilerin ve ev sahibi toplumların ihtiyaçlarının kapsamlı ve eşgüdümlü bir şekilde karşılanması için tasarlanmış, ortak bir koordinasyon mekanizması sunmaktadır. AB’nin Birlik içi ve dışındaki mülteci krizini ele alırken izlediği kapsamlı yaklaşımın bir parçasını oluşturan destek, Türkiye’deki mültecilerin koşullarının iyileştirilmesini amaçlamaktadır.Bu kapsamda Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi´ nin İl genelinde  uygulanabilirliği için Bakanlığımız Proje Koordinatörü Osman Yalçın, Proje Uzmanı Ömer Özgören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, Şube Müdürü Yunus Akdemir, Teknik Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocasakal, Yılmaz Redüktör Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yılmaz, Özak Mühendislik Firma Sahibi Halit Özer, Öztiryakiler Genel Müdürü Yüksel Yalçın, 4 okul ilçemizden olmak üzere il geneli 14 Mesleki ve Teknik Okul Müdürü biraraya geldi. İlçemiz toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda proje hakkında bilgilendirme ve uygulama esaslarının görüşüldü.

 

 

05-03-201905-03-201905-03-2019

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.