İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Öğretmen Atamaları

İlk Defa Sözleşmeli Öğretmen Atamaları 
Sözleşmeli Öğretmen Atamaları

İlk Defa Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Kapsamında Göreve Başlama İşlemlerine Esas Başvuruda İstenen Belgeler

 

1 -  Mezuniyet belgesi ve Borkodlu e-Devlet çıktısı. (Eğitim Fakültesi Mezunu olanlardan sadece Diploma ve Borkodlu e-Devlet çıktısı) varsa (Pedagojik Formasyon Belgesi.)

2- Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz).

3 - Mal bildirimi formu, form için /meb_iys_dosyalar/2019_02/20111459_mal_bildirimi.doc

4 - Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

5 - Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu (“Öğretmenlik yapmasında herhangi bir sakınca bulunmadığına” ilişkin ibarenin bulunması gerekmektedir.),

6 – Adli Sicil Sorgulama Belgesi,

7 – Kimlik Fotokopisi,

8– Güvenlik soruşturması Formu (Bilgisayar ortamında formatı bozulmadan doldurulacaktır. Islak imzalı ) Formu indirmek için  /meb_iys_dosyalar/2019_02/20111438_Guvenlik_sorusturmasi_Formu.docx

9 – Askerlik durumuna ilişkin Barkodlu e-Devlet çıktısı. (Askerlik yapanlardan terhis belgelerinin onaylı örneği)

10 – 6 adet fotoğraf.(Arkalarına İsim, Soyisim, T.C. Kimlik Numarası yazılacak.)

Yukarıda belirtilen belgelerin eksiksiz bir şekilde Müdürlüğümüz Personel Hizmetleri Şube Müdürlüğü Öğretmen Atama Bölümüne elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca belirtilen belgeler https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?1465 internet adresinden elektronik ortamda sisteme yüklenebilir.

 

 

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.