İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM Eğitimi ve 21. Yüzyıl Becerileri Semineri

“Prof. Dr. Mustafa Sami Topçu STEM Eğitimi ve 21. Yüzyıl Becerileri konulu semineriyle Esenyurt Öğretmenleriyle buluştu. “
STEM Eğitimi ve 21. Yüzyıl Becerileri Semineri

 

2023 Eğitim Vizyonumuz çerçevesinde öğretmenlerimizin mesleki yetkinliklerini arttırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Esenyurt ÖğretmenX Projesi kapsamında Prof. Dr. Mustafa Sami Topçu STEM Eğitimi ve 21. Yüzyıl Becerileri konulu semineriyle öğretmenlerimizle bir araya geldi.

STEM Nedir?

STEM disiplinler arası bir öğrenim yaklaşımıdır. Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik ve Mathematics-Matematik alanlarının baş harflerinden oluşmakta ve bu alanların birbirine entegre edilmesinde ortaya çıkan bir kavramdır. Farklı bir bakış açısıyla STEM; teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi yani yeni bir ürün ortaya koyulmasına STEM denir.

STEM yaklaşımının hangi gerekliliklerle ortaya çıktığı, süreçte nasıl ilerlediği ve müfredatlara nasıl entegre edildiğini konusunda bilgiler veren Topçu 21. yy becerilerinin gereklilikleri doğrultusunda dünya müfredatlarında ve Türk Eğitim Müfredatlarında STEM Eğitimi merkezli değişikliklerin olduğuna, uygulayıcı olan öğretmenlerin bu değişikliklerin bilincinde, söz konusu sürecin gerektirdiği becerilere sahip olması gerektiğine dikkat çekti. Öğretmenlerin uygulamada kullanabilecekleri örnek etkinliklere de yer veren Topçu bu süreçte öğretmen eğitiminin desteklenmesine gerektiğine dikkat çekti.06-03-201906-03-2019

 

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.