İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜGVA KİTAP KURDU YARIŞMASI KOORDİNASYON TOPLANTIMIZ YAPILDI

TÜGVA KİTAP KURDU YARIŞMASI KOORDİNASYON TOPLANTIMIZ YAPILDI

Türkiye Gençlik Vakfı'nın ''Kitap Kurdu Yarışmasının koordinasyon toplantısı Yusuf Özvatan Ortaokulu konferans salonunda İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Nedim Şen, Türkiye Gençlik Vakfı  Esenyurt İlçe Başkanı Veysel Murat Özyavuz, Türkiye Gençlik Vakfı  Esenyurt Ortaokul  Koordinatörü, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokullarımızın Müdür Yardımcıları ve okul koordinatörü öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda Türkiye Gençlik Vakfı Esenyurt İlçe Başkanı Veysel Murat Özyavuz Türkiye Gençlik Vakfı'nın Milli Eğitim Bakanlığı Protokolü dâhilinde Esenyurt'ta yapılması planlanan çalışmalardan bahsetti. Türkiye Gençlik Vakfı Esenyurt İlçe Başkanı Veysel Murat Özyavuz; ''Esenyurt'umuzdaki öğrencilerimizin sayısal olarak çokluğunu cevherlerimizi keşfetme, onlara yeni bilgi ve beceriler kazandırma, milli, manevi, kültürel, sosyal alanda değerlerimizi tanıtma ve yaşatma anlamında bir avantaj olarak görüyoruz. Bu konuda daha önce vakfımızın Türkiye genelinde yaptığı tüm çalışmalarda olduğu gibi Esenyurt'umuzda en büyük destekçilerimiz ve paydaşımız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Okul İdarelerimiz ve geleceğimizin teminatı siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Türkiye Gençlik Vakfı Esenyurt İlçe Başkanlığı olarak sizlerin tüm istekleri doğrultusunda, imkânlarımız dâhilinde sizlerin, okullarımızın paydaşlığında her çalışmayı yapmaya ekibimle beraber hazırım. İlçemizde 'Kitap Kurdu' projemiz, bir 'Okuma Seferberliği' oluşturmayı amaçlamaktadır. Gençlere, okumaya teşvik etme yolunda okumanın güzelliğini, heyecanını, kişisel gelişime katkısını anlatmadığımız genç bırakmayıncaya kadar ekibimizle birlikte sahadayız. Bu süreçte vereceğiniz destek için hepinize şimdiden teşekkür ediyorum. İlçemizde yaptığımız, yapacağımız tüm çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen, her çalışmamızda rahatça fikirlerimizi paylaşarak istişarelerde bulunduğumuz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Yener'e, okul idarecilerimize, siz değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Program Türkiye Gençlik Vakfı Esenyurt Ortaokul Koordinatörü Tolga Oruç tarafından ''Kitap Kurdu Yarışmasıyla ilgili bilgilendirmesiyle sona erdi.

KİTAP KURDU ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLLENDİRİLECEK

Son başvuru tarihinin 19 Şubat olduğu yarışmaya "tugva.org" üzerinden başvuran ortaokullu öğrencilerimiz, sınıf seviyelerine uygun belirlenen kitapları okuyacak. Sınav maratonu da tamamlandıktan sonra 1'inciye Balkan Turu (ailesinden 2 kişi ile birlikte) + İpad Pro, 2'inciye İpad Pro, 3'üncüye elektrikli scooter ve daha pek çok ödül, dereceye giren öğrencilere takdim edilecek. Tüm öğrencilerimize şimdiden keyifli okumalar ve başarılar diliyoruz.

06-01-202306-01-202306-01-2023

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.