İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Umudun Öğretmenim Projesi Kapsamında "KAYIP ve YAS" Eğitimi

Yas Uzmanı Psikolog Dr. Hakan Ertufan, tarafından öğretmelere "kayıp ve yas" eğitimi verildi.
Umudun Öğretmenim Projesi Kapsamında

UMUDUM ÖĞRETMENİM PROJESİ KAPSAMINDA "KAYIP VE YAS" EĞİTİMİ

Yas Uzmanı Psikolog Dr. Hakan Ertufan, tarafından öğretmelere "kayıp ve yas" eğitimi verildi.

Umudun Öğretmenim Projesi kapsamında Esenyurt ve Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ortaklaşa düzenlediği programa Yas Uzmanı Psikolog Dr. Hakan Ertufan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Umudum Öğretmenim Projesi Koordinatörü Gülşen Özer, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve öğretmenler katıldı.

AMAÇ ÖĞRENCİLERİN ÇOK YÖNLÜ GELİŞİMİ SAĞLAMAK

İstanbul'da bulunan ebeveyn kaybı yaşayan çocukların, eğitim koçluğu yöntemi ile desteklenerek, öğrencilerin çok yönlü gelişimi sağlanıp, akademik başarılarının artırılması hedeflenen projede, anne veya babasını kaybeden çocukların ailelerine, akranlarına ve öğretmenlerine eğitim faaliyetleriyle birlikte farkındalık çalışmalarının yapılması amaçlanmaktadır.

Sosyal, ekonomik, kültürel ve akademik alanlarda çeşitli problemler yaşayan yetim/öksüz çocukların; kendilerine ve çevrelerine olan güvenlerini artırmak, aileleri ve arkadaşlarıyla iyi ilişkiler geliştirebilmelerini sağlamak, sosyal-duygusal becerilerini artırmak ve akademik performanslarını yükseltmek projenin amaçları arasındadır.

ÖĞRENCİLER İLE DAHA YAKIN İLETİŞİM

Proje kapsamında, anne veya babasını kaybeden öğrenciler ile daha yakından ilgilenerek, onların psikolojik, sosyal ve kültürel açıdan da desteklenerek, eğitim-öğretim alanındaki başarılarının arttırılması yönünde öğretmenler bilgilendirildi.

11-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-2019

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.