İSTANBUL ESENYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaşamın Mucizeci Yılları: Erken Çocukluk Dönemi

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde erken çocukluk eğitiminin yaygınlaştırılması çalışmalarının izleme ve değerlendirme sürecinde İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın İrfan Zeki Er ilçemizi ziyaret etti.
Yaşamın Mucizeci Yılları: Erken Çocukluk Dönemi

19-02-201919-02-2019

Erken çocukluk eğitimi; çocukların sosyal, duygusal, bilişsel, dil ve motor gelişimini azami düzeyde destekleyen ve yaşam boyu iyi olma hâline katkı sağlayan bir eğitim kademesidir. Bu dönemde sunulan deneyimlerle elde edilecek temel bilgi, beceri ve tutumlar çocuğun sosyal yaşamına etki etmesinin yanı sıra sonraki eğitim hayatını da biçimlendirdiğinden, bu dönemde sunulan nitelikli eğitim hizmeti, tüm eğitim sisteminin en önemli basamağı olarak görülmektedir. 2023 Eğitim Vizyon Belgesi, toplum temelli erken çocukluk hizmetlerinin yayılımı bağlamında merkezler, atölyeler ve gezici otobüs sınıflar devreye sokulması da dâhil olmak üzere bir dizi stratejiyi içermektedir.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın İrfan Zeki Er, erken çocukluk dönemi alanında yapılan çalışmalarla ilgili ilçemizi ziyaret ederek görüşmelerde bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Paşali Beşli ile birlikte ilçemizdeki okul öncesi kurumlarında incelemeler yapıp erken çocuk eğitimi gelişim durumu hakkında bilgiler aldı. İlçemizde Temel Eğitim Bölümünden sorumlu şube müdürümüz Buket Doğan başkanlığında oluşturulan Okul Öncesi Eğitimi Yaygınlaştırılması Komisyonu tarafından şimdiye kadar 18 okulumuzda alan taraması yapıldığı hızlı bir şekilde taramalara devam edildiği, okul öncesinin yaygınlaştırılması ile ilgili  okullarımızda bilgilendirme çalışmalarının sürdüğü belirtildi. 

 

 

 

Mevlana Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No 3 Kat3/4 ESENYURT/İSTANBUL - (0212) 620 07 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.